30 september t/m 16 oktober 2011
Open: zaterdag en zondag, 13-19 uur (restaurant tot 22 uur)
Openingsevenement: vrijdag 30 september, 20 uur
Locatie: Maria Dermoûtpark, Erasmusveld, Den Haag
Toegang gratis
Praktische informatie en route klik hier
Foodprint krijgt een vervolg in de wijk! Begin oktober kunnen jong en oud drie weekenden lang proeven en genieten van wat kunstenaars serveren in Erasmusveld. Op een braakliggende terrein verrijst een nederzetting met tijdelijke bouwwerken, zoals De Eetfabriek en de Honing Bank. Het festival DAG HAP biedt een verassende blik op wat voedsel kan bijdragen aan een gezonde, groene, leefbare en duurzame stad. Er is tevens een Groen-ruilmarkt, waar onder andere Haagse volkstuinverenigingen zich met hun producten presenteren. Laat de stadsduif u smaken! Kom met een heerlijk slootwaterbiertje proosten op een nieuw Den Haag!
Kick-off op vrijdag 30 september 2011
Op vrijdagavond 30 september vindt de opening van het terrein plaats. De infrastructuur van het festival wordt gevormd door de recyclebouwwerken van Refunc; het collectief van afvalarchitecten Denis Oudendijk en Jan Körbes. De Buitenbrouwerij van Henriette Waal verzorgt het bier, gebrouwen met het slootwater van Erasmusveld. De Franse kunstenaar Olivier Darné brengt onder het motto ‘Time is Honey’ de bijen weer terug in de stad met zijn project 'Honing Bank'. Atelier Gras introduceert met De Eetfabriek een nieuwe manier van smaakvol tuinieren. Niet alleen de bodem, maar ook de wanden en het dak van de fabriek worden gebruikt om groente, fruit en bloemen te kweken. Kunstenaarkok Sjim Hendrix vestigt hierin zijn restaurant NL Conserven en kan zo ter plekke verse ingrediënten plukken voor zijn gerechten. De Amerikaanse kunstenaar en architect Fritz Haeg bouwt samen met studenten van de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten Den Haag en anderen, kleine objecten uit recyclemateriaal, zoals meubilair, nestkasten voor vogels, bijenhotels, behuizingen voor dieren en plantenbakken. Ten slotte presenteert Studio Makkink & Bey ontwerpvoorstellen voor de bijdrage van voedsel aan een duurzame stadswijk.
Programma
Voor de bezoekers is er van alles te doen tijdens DAG HAP: onder de inspirerende leiding van Refunc souvenirs gemaakt worden uit afvalmateriaal. Op 15 oktober 2011 is er een Groen-ruilmarkt georganiseerd door kunstenaar Annechien Meier, waar diverse lokale versproducten, zaden, jams en honing te ruil kunnen worden aangeboden. Meer informatie over het programma is te vinden in de speciale festivalkrant, die binnenkort op diverse plekken in de stad en bij Stroom aan de Hogewal te verkrijgen is.
DAG HAP komt tot stand met dank aan:
Gemeente Den Haag, Fonds 1818, Stichting DOEN, Stimuleringsfonds voor Architectuur, Ontwikkelingscombinatie Wateringse Veld, Paard van Troje, Tetteroo, Schuttelaar&Partners, Imkervereniging Den Haag en Omstreken, Dunea, Esloo Pro Praktijkonderwijs, diverse schooltuinen en leden van de Haagse Bond van Amateurtuindersverenigingen.
De productie van DAG HAP komt tot stand in nauwe samenwerking met Mothership.
Heel erg mooi event !
Geplaatst door: Annelieke | 04/08/2011 om 15:57
Groene Oor in hartje Den Haag moet een stadsparkje worden met volkstuinen, wateropslag, poelen zodat beschermde flora & fauna terugkeert, speeldernis, cultuur en kunst. Zie VB tuin het Oordje bij de Molen en Vincent van Goghtunneltje.
Geplaatst door: Quirine de Kok | 14/10/2011 om 10:57